Przejdź do treści

Adam Sztaba zaprasza na swój koncert z muzyką filmową

Na zakończenie Festiwalu nie może oczywiście zabraknąć muzyki filmowej, tak mocno przecież związanej z Wojciechem Kilarem. Słynny Polonez z Pana Tadeusza, Walc z Ziemi obiecanej czy Mazur z Zemsty poniesie nas nie tylko do tańca. Za pulpitem dyrygenckim i przed orkiestrą Sinfonietta Cracovia stanie specjalista w tej dziedzinie – kompozytor, aranżer i dyrygent – Adam Sztaba. Nie zabraknie więc i jego partytury filmowej z filmu Od pełni do pełni. Ponadto – oscarowa muzyka Jana A.P. Kaczmarka z Marzyciela oraz… Krzysztof Penderecki z Arią z Rękopisu znalezionego w Saragossie.

Leszek Możdżer zaprasza na koncert w ramach Festiwalu Muzyki Polskiej

Salon muzyczny z Motion Trio i Leszkiem Możdżerem będzie niezłą mieszanką artyzmu, żywiołowości, ale i dobrego smaku. Kiedy to znane Trio rozszerza się do kwartetu z tym sławnym pianistą, efekt może być tylko jeden – niezapomniane wydarzenie muzyczne z utworami od patrona Festiwalu, Henryka Mikołaja Góreckiego, poprzez kompozycje dedykowane Motion Trio, aż do wysmakowanych reinterpretacji Chopina. Zapraszamy na 26. Festiwal Kompozytorów Polskich im. H.M. Góreckiego w Bielsku-Białej w dniu 6 października 2023 roku o godz. 19.00 do Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Wystąpi Motion Trio i Leszek Możdżer. W programie m.in. utwory dedykowane zespołowi, aranżacje i improwizacje utworów Chopina i Góreckiego, a na zakończenie - "Orawa" Wojciecha Kilara, bohatera tegorocznej edycji. Ale w transkrypcji na 3 akordeony!

XIX Festiwal Kompozytorów Polskich

Wykonanie utworów Henryka Mikołaja Góreckiego oraz syna, Mikołaja Góreckiego, było niezwykłym przeżyciem podczas XX Festiwalu Kompozytorów Polskich w Bielsku-Białej.