Przejdź do treści
Proszę czekać...
Wokalistka Kasia Moś w rozpuszczonych blond włosach
fot. Łukasz Urbański

Kasia Moś

wokalistka

Kasia Moś, reprezentantka Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji (2017). Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Współpracowała z orkiestrą AUKSO przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna Pasja wg św. Marka. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu Król Lear Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego Obce ciało.

Wokalistka ma na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką III edycji programu Must be the Music oraz wzięła udział w 8. edycji show Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W 2015 roku wydała swój debiutancki album INSPINATION.

W 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album Retro Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym Kasia gościnnie zaśpiewała kilka utworów.

21 maja 2021 odbyła się premiera płyty z orkiestrą AUKSO MONIUSZKO200. Album składa się z CD i DVD w wersji koncertowej z sali NOSPR w Katowicach. Są to nowe interpretacje utworów Stanisława Moniuszki we współczesnych aranżacjach.

Na rynku jest już dostępna najnowsza płyta Kasi Moś z utworami Karin Stanek w zupełnie nowych nieoczywistych, nowoczesnych klubowy aranżacjach. 

W listopadzie 2022 r. odbyła się premiera singla pt. Zapomnij, do którego do współpracy został zaproszony Leszek Możdżer.

fot. Łukasz Urbański